piątek, 22 kwietnia 2016

Mało co właściwie nie podkreśli linii trawy względnie rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Nadzwyczaj duże, bo prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w razie potrzeby zasłania sąsiednie budynki i ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny zasadzamy dookoła krawędzi posiadłości. Jeśli mamy pod dostatkiem miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, jaka ponadto dostarcza orzechy. Gdy wolimy aby nasze żywe ogrodzenie było niezmiernie wybujałe a jednocześnie wąskie to w cieniu wolno je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego albo klonu. Należy mieć na uwadze jednakże, że jak rośliny nas przerosną, ich przycinanie może być utrudnione.

Nic właściwie nie zaznaczy projektu trawy względnie kwiatów jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie podobnie trawnik, jak i rośliny kwiatowe nie zawsze chcą dobrze wzrastać w przydzielonych terenach, niewielkie krzewy potrafią utrzymać kwieciste zaplecze w ryzach bądź osłonią gołe placki gleby. Poprawnie uformowany niewielki żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty nadaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w ciemnych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je małe jabłuszka, które można wykorzystać na konfitury.

Niewysokie ewentualnie postawne roślinne ploty wolno uzyskać z roślin iglastych.

Niestety, rośliny z tej grupy bywają o wiele droższe niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej akceptuje cień cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, przecież jego klasę Cis można odłożyć bez pomocy.Powinien się błyskawicznie dojrzewał tudzież wstrzyma kolumnowy kształt.

Jeżeli wasz kącik jest bardzo ciemny, wskazane jest aby roślinny parkan rozświetlić kolorowymi zmazami. Niektóre spośród cienioznośnych modeli maja przemianie o jasnych lub wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr oklepany Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są w najwyższym stopniu wyraźne w słońcu, toż nawet w chłodzie korona drzewa zostają dosyć jasne, niby oświetlone promieniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz