środa, 25 maja 2016

Stawianie sztachetki z PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie zada zezwolenia na to oraz raportowania tego faktu do starostwa powiatowego prócz kilku przypadków.

Budowa ogrodzenie z PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na to oraz informowania tego faktu gminie z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Plot z Winylu na ogrodzenie i furtę sztachetowa nie przewyższające wysokości 2,2 m budowane miedzy dwoma przylegającymi działkami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia sztachetki plastikowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu winno określać gatunek ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu i zaplanowany czas startu budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o prawie do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeżeli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do budowy plot z Winylu na plot i furtę sztachetowa potrzebne są pomocne uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy zamierzane plotki z plastiku na plot i furtkę sztachetowa jest niezgodne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku jak projektowane balustrady z PCV na ogrodzenie i furtę sztachetowaprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez redukowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Brak przystąpienia do prac przez ów czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku chęci zbudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz