wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się psują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów typ ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz